Élményalapú tanulás Veresegyházon

Minden szülőnek fontos gyermeke fejlődése, tudásának bővítése, amit általában játékos módszerrel a legkönnyebb elérni. Ilyen lehetőséget nyújt a Tinker Labs hálózat, amelynek veresegyházi partnerét, illetve területi vezetőjét, Meleghné Márton Enikőt kértük, mutassa be az élményalapú tanulást.

– Hiszem, hogy a 21. században egy gyermek számára az ér­vé­nyesüléshez elengedhetetlen az olyan oktatás, amely több tu­do­mányágat kapcsol össze, és já­té­kos tapasztalatokkal támogatja a kreativitás ki­bon­takozását.

Édesanyaként végigkísértem sa­ját gyermekeim iskolai éveit, és azt láttam, hogy a hagyományos, lexikális tudásra épülő oktatás ön­ma­gá­ban nem elég: szükség van él­mény­alapú, já­té­kos megközelítésre, ami va­ló­ban támogatja a fejlődést. Az ilyen tanulás fej­leszti a problémamegoldó ké­pességet, erősíti az önálló gondolkodást és az önbizalmat, se­gít a gyerekeknek szenvedélyt találni egy-egy irány iránt.

– Miről szól a Tinker Labs?
– A Tinker Labs különleges tanulási környezetet kínál a 3-12 éves gyerme­kek számára, ahol a STEAM (Science, Tech­no­logy, Engi­ne­er­ing and Mat­he­matics, azaz Ter­mé­szet­tu­do­mány, technológia, mérnöki tu­domány és ma­te­ma­ti­ka) ala­pú ok­ta­tással öt­vöz­zük a játékos felfedezést. Célunk, hogy a gyerekek ma­ga­biztos, kíváncsi és nyitott gondolkodású felnőttekké vál­janak. A STEAM módszer le­he­tőséget nyújt arra, hogy a gyerekek integráltan lássák a világ jelenségeit, és különböző tu­do­mány­ágak összekapcsolásával fe­dezzék fel az összefüggéseket.

– H­ogyan működnek a  fog­lalkozások?
– Heti egyszeri, 1 órás foglalkozásokkal dolgozunk, ahol a gyerekek kis csoportokban (maximum 8 fő) játszva tanulnak. Ez a környezet lehetővé te­szi a személyes fi­gyelmet és az egyéni fejlődést, miközben együtt dolgoznak és tanulnak. A foglalkozásainkon a STEAM öt megközelítést mind­egyik té­ma feldolgozásakor al­kal­maz­zuk, így a gyerekek meg­ta­nul­nak rendszerekben gon­dol­kod­ni és ötleteiket in­no­vatív mó­don összekapcsolni.

A programok kü­lönböző kor­osztályokra szabottan épülnek fel.
Tinker Gar­den (3-4 éveseknek, szülővel együtt): A legkisebbek számára, akik já­té­kosan ismerkednek a világgal.
Tinker Tots (4-6 éveseknek): Az első lépések a felfedezés felé, ahol a gyermekek kreatív és közösségi élményeket szereznek.
Tin­ker Town (7-10 éveseknek): Itt a kíváncsiság már célzott kísérletezéssel és problémamegoldással pá­rosul.

A Tinker Labs programok cél­ja, hogy a gyerekek ne csak tudást szerezzenek, hanem va­lódi tapasztalatokkal gazdagodjanak, amelyeket élethosszig tartó tanulási vággyá alakíthatnak. Elkötelezett va­gyok amellett, hogy a gyerekeket a játék és a felfedezés ré­vén ösztönözzem a tanulásra. Olyan eszközökkel, egyedi fog­lal­koz­tató fü­zetekkel és tan­anyagokkal támogatom a ta­nulást, amelyek segítenek ab­ban, hogy a gyerekek valóban el­merüljenek a felfedezés örömében.

Célom, hogy minden gyermeket arra ösztönözzek, hogy kérdezzen, kutasson, és merjen felfedezni. Az itt szerzett ta­pasz­talatok nemcsak a tanulásban se­gí­tenek, hanem felébresztik bennük a szenvedélyt egy adott irány felé. A mottóm, hogy a gyer­mek feje nem edény, amit meg kell tölteni, ha­nem fáklya, amit lángra kell lobbantani – ezt a szemléletet képviselem itt, Ve­res­egy­há­zon a Tinker Labs-ban.

A foglalkozások mellett le­he­tőség van születésnapi bu­lik­ra is. Választani lehet az iz­gal­mas témáink kö­zül ahol a gyermekek beléphetnek a ké­miai reakciók la­bor­jába, kí­sér­letezhetnek, vagy vissza utaz­hat­nak az idő­ben a dinoszauruszok vi­lá­gába! Ki­pró­bál­hatják ma­gu­kat mérnökként hídépítéssel, vagy felfedezhetik a fi­zi­ka csodáit ak­ció-reak­ció kí­sér­letekkel.

Tinker Labs Veresegyház, Fő út 76/a.
Jelentkezés: 06 30-413-2529;
Web: www.tinkerlabs.hu E-mail: szada@tinkerlabs.hu
Facebook:Tinker Labs Veresegyház

Oszd meg, hogy mások is értesülhessenek: