Paranormális terápiák Auraterápia – a láthatatlan színvilág
Az aura egy egyetemes energiamező. Az ember fizikai testét körülvevő és átható fénylő testként írható le, mely jellegzetes sugárzást bocsát ki. Az aura 7 rétegből áll, sőt meditatív látással láthatók a 7. rétegen túli rétegek is. Ezek a rétegek kapcsolódnak a 7 csakrához is.
Diagnosztika
Mivel az aura kapcsolatban áll a csakrákkal, ezért a csakrák diagnosztizálásával egybeköthető az aura diagnosztizálása is. Erre sok módszer van, pl. inga lengésének figyelése a csakra sugárterében. Ezzel a módszerrel megállapítható a csakra helyes vagy helytelen forgásállapota, elakadt energiák és blokkok jelenléte, stb. Az auradiagnosztikát látással végzik. Ez egy képesség, ami tanulható, és fejleszthető. Az aurában változás áll be ha betegek vagyunk, sőt, érzéseket /harag/, valamint tudatmódosító szerek használatát is látni lehet.
Auragyógyászat
Az egyén aurája kölcsönhatásban áll a környezetével. Ezért, az egyén aurájának állapota utalhat a test fizikai-pszichikai állapotára is. A terapeuta az aura regenerálását (tisztítását, befoltozását, záródás felnyitását stb.) végezheti „szín beültetésével” vagy „kiegészítő színnel való kezeléssel”. Persze ezt nem szó szerint kell érteni, mivel „energiapótlást”, illetve „energiaszint-korrekciót” jelentenek. A kezelés leggyakrabban a paciens aurájának érintésével vagy igézésével történik, saját energia átadással vagy külső energia közvetítéssel. /Lásd Reiki/ Az auragyógyítás egyik érdekessége az, hogy az aurában benne vannak az előző életekben benne maradt sérülések is. Legtöbb mai bajunknak ezek a fő okozói. Ezeket a sérüléseket el lehet távolítani.
Kezelés alatt
Fontos itt is a beteg nyugalmi helyzetbe kerülése a terápia megkezdése előtt. A terapeuta ezután diagnosztizál, megnézi az auránkat, beazonosítja a kezelendő részeket, és restaurálja azokat. Segíti az eljárást, ha közben meditál a beteg, de van aki interaktív kommunikációt használ a gyógyítás közben. Viszont a Reikivel ellentétben, a hit nagyban meghatározza a kezelés eredményességét, mivel a gondolataink, képzeleteink is megjelennek az auránkban.
Végül egy Stuart Chase idézettel zárnám a cikket, miszerint:
“Azoknak, akik hisznek, nem kell bizonyíték, azoknak, akik nem hisznek, nem létezik bizonyíték.”